KGW Smardzowianie otrzymało grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.

Świetne wiadomości dla Smardzowa – KGW Smardzowianie otrzymało od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. kwotę 20.000zł w ramach grantu „WzMOCnij swoje otoczenie” na realizację projektu* „Spotkania przy ognisku w Smardzowie”.

______________________________________________________________

*Celem projektu jest zorganizowanie przestrzeni wspólnej – wiata, ławki, stół, miejsce na grill i palenisko. Projekt zakłada integrację środowiska lokalnego oraz rozwój relacji pomiędzy rdzennymi a napływającymi mieszkańcami Smardzowa – naszej wspólnej przestrzeni. Chcemy stworzyć miejsce, w którym będzie można wspólnie spędzić czas, porozmawiać, wymienić się refleksami i poglądami.  Miejsce to ma być wyposażone w ławki do siedzenia, palenisko przeznaczone do zorganizowania ogniska lub grilla. Ławki będą ustawione wokół paleniska tak, aby umożliwić jak najlepszą komunikację pomiędzy uczestnikami zaplanowanego wydarzenia. Z myślą o tym projekcie, pomiędzy budynkiem świetlicy wiejskiej a miejscem na ognisko i grilla utwardzony zostanie teren, na którym stanie część zadaszona do przechowywania ławek i parasola w okresie zimowym. W planach mamy obsadzenie tej części roślinnością dla zwiększenia walorów estetycznych.

Naszym celem jest łączenie społeczności na terenie naszej gminy, sąsiednich wsi. Planujemy w powstałym miejscu organizację imprez środowiskowych z udziałem wszystkich chętnych np. powitanie wiosny, Festyn Rodzinny, piknik z pieczeniem kiełbasek, święto Pieczonego Ziemniaka, Dzień Mamy i Taty, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *